Warszawa i Kampinowski Park Narodowy

Wycieczka do Warszawy i Kampinowskiego Parku Narodowego

PGE Narodowy, Warszawska Starówka, CN Kopernik, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, przejazd zabytkowym pociągiem RETRO, spacer po Puszczy Kampinowskiej

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Warszawy na Stadion Narodowy. Zwiedzanie obiektu wzniesionego na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r. Przejście z przewodnikiem przez płytę stadionu, trybuny, szatnie zawodników.

Przejazd na Starówkę będącej prawdziwą perłą stolicy. Zachwyca wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. W 1980 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy min. Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, oficjalny symbol miasta – warszawską Syrenkę,kolorowe staromiejskie kamieniczki.

Przejazd do Centrum Nauki Kopernik. W dwupoziomowej przestrzeni Kopernika znajdują się wystawy stałe i wystawa czasowa, obejmujące około 400 eksponatów interaktywnych oraz dwa teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć. W Centrum nie ma ani ścieżek zwiedzania, ani tradycyjnych przewodników, ale o wszystko można pytać animatorów. Poza wystawami w Centrum Nauki Kopernik znajduje się także planetarium. Z szerokiej oferty filmów i pokazów można wybrać coś dla każdej grupy wiekowej.

Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na wycieczkę do Kampinowskiego Parku Narodowego który ze względu na swoje wartości przyrodnicze oraz znaczenie społeczne w 2000 r. wraz ze strefą ochronną został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery „Puszcza Kampinoska”, a w 2004 r. wszedł w skład Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Jest jedynym parkiem narodowym na Mazowszu i jednym z niewielu na świecie, który graniczy ze stolicą państwa.

Przejazd do Sochaczewa gdzie znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej mieszczące się salach wystawowych oraz w skansenie na zewnątrz budynku Stacji. Muzeum prezentuje dzieje kolejnictwa na świecie i w Polsce a Skansen Stacji Muzeum stanowi największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzony w jednym miejscu. Liczy 50 jednostek, zbudowanych w różnych okresach historii kolejnictwa. Warte uwagi są

unikaty na skalę międzynarodową, tj.: Salonka Bieruta, pociąg pancerny, parowozy różnych typów, lokomotywy elektryczne, pojazdy trakcyjne spalinowe i tabor wagonowy.

Wyjazd pociągiem Retro ze stacji Sochaczew Wąskotorowy. Wagony pasażerskie prowadzone są przez zabytkową lokomotywę spalinową lub parowóz na skraj Puszczy Kampinoskiej z zawrotną prędkością 15 kilometrów na godzinę!

Przyjazd do Wilcz Tułowickiech – spacer z przewodnikiem po lesie Kampinowskiego Parku Narodowego. Po spacerze odjazd pociągiem do Tułowic.

Wyjazd autokarem do Żelazowej Woli. Zobaczymy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz otaczający go zabytkowy park.

Fryderyk Chopin urodził się w majątku hrabiów Skarbków w Żelazowej Woli, gdzie jego ojciec był guwernerem, a matka spokrewniona ze Skarbkami, pomagała im prowadzić gospodarstwo. Chopinowie mieszkali w oficynie obok dworu. Kiedy Fryderyk miał siedem miesięcy, rodzina przeniosła się na stałe do Warszawy.

Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiad 2-daniowy.

Powrót w godzinach późnowieczornych.

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA WYCIECZKI ZALEŻNA JEST OD DOKŁADNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW I TERMINU JEJ REALIZACJI.

TERMIN WYCIECZKI – DO USTALENIA.

DOKŁADNY PROGRAM ZWIEDZANIA DOPASUJEMY DO WYJAZDU Z DOWOLNEGO MIEJSCA W POLSCE.

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • nocleg w obiekcie noclegowym wybranej kategorii cenowej (hotel, schronisko, szkolne itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – obiadokolacja, śniadanie, obiad 2-go dnia wycieczki;
  • opieka pilota;
  • usługa przewodnicka;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – PKiN, PGE Narodowy, CN Kopernik, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Muzeum Kolei Wąskotorowej i przejazd pociągiem Retro.

Przedstawioną propozycję można modyfikować i wprowadzić/zamienić w programie zwiedzania 1-go dnia m.in. następujące atrakcje:

Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego które mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Obiekt będący wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę zgromadził ponad 30 000 eksponatów.

Pałac w Wilanowie – zwiedzanie i spacer po ogrodach barokowej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Zabytek zachował niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji. Łazienki Królewskie – spacer po jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie, dawnej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Stare Powązki – Aleja Zasłużonych, miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków.

Zwiedzanie Sejmu RP – trasa zwiedzania obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Przejazd metrem – jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2. Muzeum Narodowe przedstawia kolekcję ponad 830 tysięcy eksponatów ze wszystkich epok, od antyku do współczesności. Znajdziemy tutaj między innymi „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki. Muzeum Żydów Polskich POLIN – interaktywna wystawa przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego. Telewizja Polska – zwiedzanie obejmuje m.in.: wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, muzeum TVP S.A. Zwiedzanie Portu Lotniczego „Okęcie”, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Pieniądza, ZOO, rejs po Wiśle etc.etc.