Zielona szkoła w Bieszczadach

Pałac w Łańcucie, warsztaty wikliniarskie w stolicy wikliny Rudniku nad Sanem, spływ Sanem, przejazd dyliżansami doliną rzeki Osława, wędrówka po połoninie, rejs statkiem po Zalewie Solińskim, zwiedzanie zapory, Pałac w Krasiczynie, Arboretum w Bolestraszycach.

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Łańcuta. Zwiedzanie zamku, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Sławę swą zawdzięcza m. in. znakomitym wnętrzom mieszkalnym oraz niezwykłej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim.
Obiad dwudaniowy w miejscowej restauracji.

Przejazd do stolicy wikliny – Rudnika nad Sanem. Wizyta w Centrum Wikliniarstwa wg wybranego wariantu.

Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacją, nocleg

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd do Sanoka – spływ kajakowy Sanem z przystani na Białej Górze w Sanoku do Międzybrodzia. Trasa spływu biegnie wzdłuż Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Spływ odbywa się tradycyjnymi, wzorowanymi na czółnach łodziami, które mogą zabrać 10 osób. Przewoźnicy w regionalnych strojach snują opowieści o historii i przyrodzie okolic.

lub

Przejazd Bieszczadzką ciuchcią – kolejką wąskotorową na trasie Majdan – Przysłup – Majdan lub Majdan – Balnica – Majdan. Kolejki wąskotorowe w Bieszczadach zaczęły powstawać pod koniec XIX w. z inicjatywy właścicieli majątków leśnych. Umożliwiały one transport drewna. Dzisiaj są dużą atrakcją turystyczną.

Obiad 2-daniowy.

Po południu powrót do miejsca zakwaterowania, czas do dyspozycji grupy. Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Wieczorem ognisko, dyskoteka, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do Smolnik nad Osławą : w programie spotkanie z leśnymi ludźmi na wypale węgla drzewnego, przejazd dyliżansami doliną rzeki Osława (odcinek ok.20 km), spacer do rezerwatu Zwiezło z J.Duszatyńskimi, ognisko przy akompaniamencie akordeonisty, zupa „Czarcie żarcie” lub kiełbaski do pieczenia. Wizyta w bacówce z prawdziwymi owczymi serami.

Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wycieczka do Parku Miniatur w Myczkowcach – miejsce zadedykowane Janowi Pawłowi II jako wielkiemu orędownikowi ekumenizmu. Zgromadzono tu 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy.

Wyprawa w bieszczadzkie połoniny, piętro roślinności bardzo charakterystyczne dla tych gór. W programie przełęcz Wyżna (872 m) – wyjście na Połoninę Wetlińską (1228m) oferującą niesamowite widoki.

Przejazd do Soliny lub Polańczyka – rejs statkiem po Zalewie Solińskim oraz spacer po koronie zapory wodnej w Solinie (możliwość zwiedzania wnętrza).

W trakcie zwiedzania obiad 2-daniowy.

Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie Arboretum w Bolestraszycach i zamku w Krasiczynie.

W Krasiczynie zwiedzimy XVI– wiecznego zamek, jeden z najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Trasa zwiedzania obejmuje m. in. dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, sale ekspozycyjne i kaplicę zamkową.

Przejazd do Bolestraszyc, zwiedzanie ogrodu dendrologicznego – Arboretum.

Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia przewidziane w cenie:


  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 4 noclegi;
  • wyżywienie zgodne z programem – 1 obiadokolacja, 4 śniadania, 4 obiady (2 w formie ogniska);
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • spływ Sanem i rejs po Zalewie Solińskim;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i oraz terminu jej realizacji.

Termin wycieczki – do ustalenia.


Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.