51 Rajd „Rydz na Patelni”

Jesienny grzybowy Rajd…

Niestety nastały trudne czasy dla zamojskich turystów.  Mimo to w dniu 3 października br. w sobotę, wyruszymy na bezdroża Roztocza Środkowego…
Tym razem będzie spacer nad Sopotem i jego dopływa

Zasady uczestnictwa:
Uczestnicy rajdu wędrują indywidualnie tzn. rodzinami w odległości zasięgu wzroku.
Nie pobieramy żadnych opłat, uczestnictwo na własną odpowiedzialność i własne ubezpieczenie. Nie przyjmujemy wcześniejszych zgłoszeń.
Uczestnicy muszą dostosować się do obowiązujących w dniu 3 października br. przepisów sanitarnych.
Dojazd we własnym zakresie, ilość miejsc może być ograniczona albo nie, ale wiek uczestników nieograniczony. Można nawet zabrać kijki NW, mogą się przydać do odpędzania złych mocy.
Na mecie będzie możliwość upieczenia zakupionych przez siebie kiełbasek i napić się cudownej, orzeźwiającej wody ze źródełka. Można zabrać ze sobą większe naczynie na wodę źródlaną.

Uczestnicy otrzymają potwierdzenie na punkty do odznak turystycznych i pamiątkową naklejkę.

Program Rajdu:
Dojazd na start do Nowin, parking przy przystanku kolejowym, który położony jest na wschodnim skraju Nowin. Zabieramy odpowiednie obuwie, ubranka i koszyki z dziurkami na rydze…
Wędrówkę rozpoczynamy o godz. 9.30. Współrzędne: N 50.4494, E 23.1411
Z Zamościa można dojechać przez Hamernię lub Majdan Sopocki. Zostawiamy samochody, po 6-8 km wędrówce i zbieraniu wszelkiego rodzaju grzybów tylko jadalnych – tutaj wrócimy. Nasi przodownicy turystyki pieszej od godz. 9.30 będą wskazywać drogę wędrówki.
Pomysłodawcami są przewodnicy i przodownicy z Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im Michała Pieszki przy Oddziale PTTK w Zamościu.
Zapraszamy serdecznie na jesienną wędrówkę po roztoczańskiej Wenacyi.

Komentowanie zamknięte.