Wędruj z nami ….po Piekiełku

Klub Turystyczno-Krajoznawczy im. Michała Pieszki przy O/PTTK w Zamościu zaprasza miłośników pieszych wędrówek na wycieczkę – spacer z przewodnikami PTTK po Piekiełku Szczebrzeszyńskim przez las Cetnar. Podczas wędrówki zobaczymy malownicze wąwozy (debry), piękne i dzikie lasy roztoczańskie. Posłuchamy opowieści o tej przepięknej, tajemniczej krainie zamieszkałej przez roztoczańskie diabły i tajemnicze zjawy.
Spotykamy się 15 lutego w sobotę, br. o godz. 9-tej na zachodnim krańcu Kawęczynka (Gmina Szczebrzeszyn), parking przy ośrodku wypoczynkowym. Dojazd od drogi Szczebrzeszyn p Zwierzyniec, w Topólczy skręcamy na zachód.
Trasa spaceru ścieżką zieloną: Kawęczynek, spojrzenie na Czubatkę, Kol. Kawęczynek, babrzysko,  wąwozy tu i tam,  na skraju lasu w miejscu, gdzie była ordynacka gajówka rozpalimy ognisko integracyjne, później możemy zastosować mrówkoterapię w jednym z mrowisk, po ognisku zejdziemy stromym zboczem do Kawęczynka.
Długość trasy ok. 7 km, czas wędrówki ok. 3,5 godz.
Zapraszamy członków PTTK, wszystkich sympatyków i miłośników Roztocza starszych, młodszych pod opieką dorosłych, miłośników fotografii i kijków NW.
Nie pobieramy żadnych opłat, więc dojazd i wyżywienie (coś przy ognisku warto zjeść) na własny koszt. W pobliżu nie ma sklepu ani lokalu gastronomicznego.

Członkowie PTTK z opłaconą składką są ubezpieczeni, pozostali we własnym zakresie.
Nie przyjmujemy zgłoszeń, wystarczy ok. 9-tej przyjechać na miejsce startu własnym pojazdem.
Najlepiej założyć na nogi buty błotoodporne.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Wspomnienia ze spaceru po lesie Cetnar w Piekiełku

 

Komentowanie zamknięte.