Wędruj z nami jesienią po Roztoczu

 

Pogoda jesienna, więc czas na wędrówkę po Roztoczu.

Zapraszamy na wycieczkę pieszą na trasie: Jacnia – Bródki – Grabnik Górny – Grabnik Dolny – Jacnia
Czas wędrówki ok. 3,5 godz.
Będziemy wędrować znakowanymi szlakami pieszymi: zielonym – im. Władysławy Podobińskiej, niebieskim – Wzgórzami Roztocza, czerwonym – Partyzanckim oraz polnymi drogami (proszę pamiętać o odpowiednim obuwiu i ubiorze).

Start – z parkingu przy tężni w Jacni (Współrzędne: N 50.579 E 23.185) – pierwszy brukowany zjazd w Jacni w lewo, jadąc od Zamościa
o godz. 9-tej w dniu 16 listopada 2019 r.
(sobota).
Wycieczkę prowadzą przewodnicy PTTK z Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Pieszki przy O/PTTK w Zamościu. Będą opowieści, legendy i malownicze krajobrazy i pogaduszki integracyjne.

Zapraszamy członków PTTK, sympatyków i miłośników Roztocza starszych i młodszych pod opieką dorosłych, miłośników fotografii i kijków NW.

Nie pobieramy żadnych opłat, więc dojazd i wyżywienie (coś przy ognisku warto zjeść) na własny koszt.
Członkowie PTTK z opłaconą składką są ubezpieczeni, pozostali we własnym zakresie. Nie przyjmujemy zgłoszeń, wystarczy ok. 9-tej przyjechać na miejsce startu.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy

………………………………………………………………………………..

N trasie rajdu wędrowało 32 uczestników w wieku 4 -74 lat.

Wspomnienia z pięknego roztoczńskiego Rajdu w dniu 16.11.2019 r. >>>

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

W grudniu wybieramy się na wycieczkę rocznicową – tematem będzie powstanie zamojskie.
Szczegóły wkrótce.

 

50 Rajd „Pieczony Ziemniak”

Zapraszamy na Rajd „Pieczony Ziemniak”

Tym razem będziemy wędrować po Roztoczu Środkowym na terenie Gminy Krasnobród. Od Szuru do Majdanu Małego będziemy wędrować Drogą Sołtysową. W dawnych czasach tą droga szli sołtysi z Łuszczacza i Szuru do Tarnawatki, aby opłacić podatki w gminie. Te tereny należały do Gminy Tarnawatka, a dawniej były własnością m.in. Tyszkiewiczów. Droga prowadziła przez dziką puszczę, słychać było często wycie wilków, czasem błąkali się też zbóje. Przejdziemy obok leśniczówki Zielone, niegdyś zwaną Figarnią. Tutaj kapitulowały we wrześniu 1939 r. wojska polskie. Przejdziemy  przez szosę asfaltową, niegdyś był tutaj piaszczysty gościniec mający w historii ważne znaczenie strategiczne. Tym gościńcem na początku XVI w. szły czambuły tatarskie, na przedwiośniu 1656 r. przechodziły wojska szwedzkie Karola Gustawa po nieudanym oblężeniu Zamościa. W 1939 r. przemieszczały się tędy w kierunku Tomaszowa Lubelskiego wojska Armii „Kraków”.

Później dojdziemy do wioski Majdan Mały położonej wśród piaszczystych wzgórz. Meta będzie zlokalizowana przy wiejskiej świetlicy i remizy oraz dużego wygonu. W organizacji mety pomogą nam strażacy z OSP w Majdanie Małym i Pani Sołtys.

Życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas Rajdu.

Regulamin Rajdu do pobrania >>> (pdf)

Wspomnienia z Rajdu >>>