51 Rajd „Pieczony Ziemniak” (indywidualny)

Jesienny indywidualny Rajd „Pieczony Ziemniak”

Niestety nastały trudne czasy pandemii dla zamojskich turystów.  Mimo to w dniu 24 października br. w sobotę, wyruszymy na indywidualny spacer po Roztoczu Środkowym…
Tym razem będziemy w okolicach Senderek i Starej Huty w gm. Krasnobród.

Zasady uczestnictwa:

  1. Uczestnicy rajdu wędrują indywidualnie tzn. z rodzinami w odległości zasięgu wzroku.
  2. Nie pobieramy żadnych opłat, uczestnictwo na własną odpowiedzialność i własne ubezpieczenie. Nie przyjmujemy wcześniejszych zgłoszeń.
  3. Uczestnicy muszą dostosować się do obowiązujących w dniu 24 października br. przepisów sanitarnych.
  4. Dojazd we własnym zakresie, ilość miejsc może być ograniczona albo nie, ale wiek uczestników nieograniczony. Można nawet zabrać kijki NW, mogą się przydać do odpędzania złych mocy.
  5. Przy ognisku będzie możliwość upieczenia wcześniej przygotowanych ziemniaków.
  6. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie na punkty do odznak turystycznych i pamiątkową naklejkę.

Program indywidualnego 51 Rajdu „Pieczony Ziemniak”.

Dojazd na start do Senderek przy węźle szlaków – zachodni skraj Senderek, możliwość parkowania samochodów. Dojazd możliwy od drogi woj. 849, skręcamy przed stacją Józefów Roztoczański przy zielonej kapliczce w prawo w drogę szutrową, w Senderkach skręcamy w lewo, jedziemy do końca drogi utwardzonej.
Można również skręcić za Malewszczyzną w drugą drogę w prawo i na początku Potoku- Senderek w lewo (droga z płyt betonowych i jedziemy do końca drogi utwardzonej).

Współrzędne GPS: N 500 32’ 361,   E  230 03’ 521,

Wędrówkę rozpoczynamy o godz. 9.30. Przewidujemy, że rajd będzie trwał ok. 4 godz. lub krócej w zależności od kondycji uczestników i warunków atmosferycznych.

Nasi przodownicy turystyki pieszej od godz. 9.30 będą wskazywać trasę wędrówki. Będziemy początkowo wędrować ścieżką czerwoną, a później widocznymi drogami polnymi.

Pomysłodawcami są przewodnicy i przodownicy z Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im Michała Pieszki przy Oddziale PTTK w Zamościu.


Przepis Andrzeja na smakowite pieczone ziemniaki:

Wybieramy ziemniaki wielkości kurzego jaja. Myjemy w skórce i wrzucamy do zimnej wody i od chwili wrzenia gotujemy 20 minut.
Po wystygnięciu obieramy ze skórki, do spodka wlewamy łyżeczkę oleju, dodajemy 2 – 3 ząbki roztartego czosnku z solą, mieszamy i tym oleju obtaczamy ziemniaki. Zawijamy je w folię aluminiową i ziemniaki są gotowe do podgrzania w ognisku.

Przepis Edwarda na smakowite pieczone ziemniaki:

Wybieramy ziemniaki wielkości kurzego jaja. Myjemy w skórce i wrzucamy do zimnej wody i od chwili wrzenia gotujemy 20 minut. Wyjmujemy z wody i zawijamy w folię aluminiową, ziemniaki są gotowe do podgrzania w ognisku. Zabieramy z sobą szczyptę soli.


Warto zabrać z sobą jakieś naczynie (np. słoik) na smakowite jesienne owoce – tarki. Sok z tarek jest wyśmienity…

Zapraszamy serdecznie na jesienną wędrówkę po roztoczańskich wzgórzach i życzymy smacznego pieczonego ziemniaka…

51 Rajd „Rydz na Patelni”

Jesienny grzybowy Rajd…

Niestety nastały trudne czasy dla zamojskich turystów.  Mimo to w dniu 3 października br. w sobotę, wyruszymy na bezdroża Roztocza Środkowego…
Tym razem będzie spacer nad Sopotem i jego dopływa

Zasady uczestnictwa:
Uczestnicy rajdu wędrują indywidualnie tzn. rodzinami w odległości zasięgu wzroku.
Nie pobieramy żadnych opłat, uczestnictwo na własną odpowiedzialność i własne ubezpieczenie. Nie przyjmujemy wcześniejszych zgłoszeń.
Uczestnicy muszą dostosować się do obowiązujących w dniu 3 października br. przepisów sanitarnych.
Dojazd we własnym zakresie, ilość miejsc może być ograniczona albo nie, ale wiek uczestników nieograniczony. Można nawet zabrać kijki NW, mogą się przydać do odpędzania złych mocy.
Na mecie będzie możliwość upieczenia zakupionych przez siebie kiełbasek i napić się cudownej, orzeźwiającej wody ze źródełka. Można zabrać ze sobą większe naczynie na wodę źródlaną.

Uczestnicy otrzymają potwierdzenie na punkty do odznak turystycznych i pamiątkową naklejkę.

Program Rajdu:
Dojazd na start do Nowin, parking przy przystanku kolejowym, który położony jest na wschodnim skraju Nowin. Zabieramy odpowiednie obuwie, ubranka i koszyki z dziurkami na rydze…
Wędrówkę rozpoczynamy o godz. 9.30. Współrzędne: N 50.4494, E 23.1411
Z Zamościa można dojechać przez Hamernię lub Majdan Sopocki. Zostawiamy samochody, po 6-8 km wędrówce i zbieraniu wszelkiego rodzaju grzybów tylko jadalnych – tutaj wrócimy. Nasi przodownicy turystyki pieszej od godz. 9.30 będą wskazywać drogę wędrówki.
Pomysłodawcami są przewodnicy i przodownicy z Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im Michała Pieszki przy Oddziale PTTK w Zamościu.
Zapraszamy serdecznie na jesienną wędrówkę po roztoczańskiej Wenacyi.

46 Rajd „Miłośników Roztocza”

Impreza jest dla kadry i członków PTTK.

Termin – sobota 26 września

Program:
Odjazd autokaru z parkingu przy Lunecie o godz. 8.30,
od godz. 9.30 przejście piesze trasą: zachodni skraj Oseredka – cmentarz w Błudku – kamieniołom w Nowinach – okolice rez. Czartowe Pole – 7 km.
Ok. 11.30 odbędzie się sadzenie drzew dla przyszłych pokoleń w ramach VII Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej z okazji 70-lecia PTTK oraz 90-lecia PTK-PTTK w Zamościu.
Zasadzimy 90 brzóz w miejscu wskazanym przez Nadleśnictwo Józefów, przy szlakach pieszych: krawędziowym i Ziemi Józefowskiej (N 50 26.433  E 23 06.810). Sadzonki dostarczy Nadleśnictwo Józefów.
Następnie przejdziemy przez Rezerwat „Czartowe Pole” do miejsca ogniskowego.
Przy ognisku rajdowym odbędzie się: wręczenie legitymacji PTTK nowym członkom oraz legitymacji przewodnika PTTK, będą też wspomnienia z dawnych lat…
Zakończenie imprezy ok. godz. 16-tej.
Opłata za udział w rajdzie wynosi 35 zł (dla osób korzystających z autokaru).
Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze PTTK do dnia 21 września br. Liczba miejsc ograniczona.
Na Rajdzie obowiązują przepisy sanitarne  aktualne w dniu 26 września br.


Wspomnienia z Rajdu>>>